Præmieturnering 2013
Gaverne er ved at være delt ud, tjanserne er trætte og programmet er gået som det skulle.
I alle tre finaler mødes Tommerup med Slagelse. Tommerup vandt både U13 og U15 rækken - og blev nummer to i U11 rækken.
Tak for en masse sjov vandpolo!
Fredag 4. Oktober |
|
|
|
Kl. |
Kamp |
Hvid |
Blå |
Gruppe |
Resultat |
18.00 |
1 |
Tommerup 1 |
LIF / OSLF |
U13 |
15-3 |
18.30 |
2 |
Tommerup 2 |
Jyllinge |
U13 |
12-5 |
19.00 |
3 |
Slagelse |
Rostock |
U13 |
17-4 |
Lørdag 5. Oktober |
|
|
|
Kl. |
Kamp |
Hvid |
Blå |
Gruppe |
Resultat |
09.00 |
4 |
Tommerup 2 |
LIF / OSLF |
U13 |
4-9 |
09.30 |
5 |
Tommerup 1 |
Slagelse |
U13 |
3-2 |
10.00 |
6 |
Jyllinge |
Rostock |
U13 |
2-17 |
10.30 |
7 |
Tommerup |
Herning |
U15 |
19-2 |
11.15 |
8 |
Slagelse |
TEAM SKO |
U15 |
16-3 |
12.00 |
9 |
KVIK |
Lystrup |
U15 |
4-16 |
12.45 |
10 |
Tommerup |
Aalborg/Herning |
U11 |
9-6 |
13.15 |
11 |
VNF |
Slagelse |
U11 |
4-18 |
13.45 |
12 |
Tommerup 1 |
Jyllinge |
U13 |
12-4 |
14.15 |
13 |
Slagelse |
LIF / OSLF |
U13 |
17-5 |
14.45 |
14 |
Tommerup 2 |
Rostock |
U13 |
6-6 |
15.15 |
15 |
Slagelse |
Herning |
U15 |
24-0 |
16.00 |
16 |
Tommerup |
Lystrup |
U15 |
4-4 |
16.45 |
17 |
KVIK |
TEAM SKO |
U15 |
9-6 |
17.30 |
18 |
Tommerup |
Slagelse |
U11 |
3-13 |
18.00 |
19 |
VNF |
Aalborg/Herning |
U11 |
9-9 |
18.30 |
20 |
Tommerup |
KVIK |
U15 |
12-2 |
19.15 |
21 |
Lystrup |
Slagelse |
U15 |
4-6 |
20.00 |
22 |
Herning |
TEAM SKO |
U15 |
1-13 |
|
|
|
|
|
|
Søndag 6. oktober |
|
|
|
Tommerup Svømmeklub
Søndag d. 6. Oktober 2013 |
|
|
|
Kl. |
Kamp |
Hvid |
Blå |
Gruppe |
Resultat |
08.00 |
23 |
KVIK |
Herning |
U15 |
9-5 |
08.30 |
24 |
Lystrup |
TEAM SKO |
U15 |
20-4 |
09.00 |
25 |
Tommerup |
Slagelse |
U15 |
8-2 |
09.45 |
26 |
Aalborg/Herning |
Slagelse |
U11 |
2-19 |
10.30 |
27 |
Tommerup |
VNF |
U11 |
9-5 |
11.15 |
28 |
Tommerup 1 |
Rostock |
U13 |
9-1 |
11.45 |
29 |
Slagelse |
Tommerup 2 |
U13 |
7-5 |
12.15 |
30 |
Jyllinge |
LIF / OSLF |
U13 |
6-8 |
12.45 |
31 |
Tommerup |
TEAM SKO |
U15 |
14-6 |
13.30 |
32 |
Lystrup |
Herning |
U15 |
23-4 |
14.15 |
33 |
Slagelse |
KVIK |
U15 |
13-3 |
15.00 |
34 |
Rostock |
LIF / OSLF |
U13 |
3-7 |
15.30 |
35 |
Tommerup 1 |
Tommerup 2 |
U13 |
|
16.00 |
36 |
Slagelse |
Jyllinge |
U13 |
15-3 |
16.30 |
Finale |
Slagelse
|
Tommerup |
U 11 |
13-7 |
17.15 |
Finale |
Tommerup |
Slagelse |
U 13 |
9-4 |
18.00 |
Finale |
Tommerup
|
Slagelse |
U 15 |
6-2 |
|
|
|
|
|
|
19.00 |
|
Præmieoverrækkelse til nr 1. U 11 - U 13 - U 15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tommerup vandpolo 2013